Bills Cosponsored by Michael B. Enzi (R-Wyo.)

Sen. Enzi cosponsored 174 bills in the 108th Congress (2003-04). See other congresses: 116th | 115th | 114th | 113th | 112th | 111th | 110th | 109th | 107th | 106th | 105th

Cosponsor Date Title Sponsor Latest Action
Dec. 8, 2004 S.CON.RES.152: Bill Nelson
(D-Fla.)
Nov. 17, 2004 S.CON.RES.146: George Felix Allen
(R-Va.)
Nov. 16, 2004 S.2987: Conrad Burns
(R-Mont.)
Oct. 10, 2004 S.RES.461: Pete V. Domenici
(R-N.M.)
Oct. 7, 2004 S.1379: American Veterans Disabled for Life Commemorative Coin Act Tim Johnson
(D-S.D.)
Oct. 6, 2004 S.2905: Military Personnel Financial Services Protection Act Michael B. Enzi
(R-Wyo.)
Oct. 1, 2004 S.2884: Public Transportation Terrorism Prevention Act of 2004 Richard C. Shelby
(R-Ala.)
Sept. 28, 2004 S.2852: Special Olympics Sport and Empowerment Act of 2004 Richard J. Santorum
(R-Pa.)
Sept. 13, 2004 S.2795: Higher Education Affordability, Access, and Opportunity Act of 2004 Michael B. Enzi
(R-Wyo.)
July 22, 2004 S.CON.RES.133: Sam Brownback
(R-Kan.)
July 22, 2004 S.2719: SAFE Act Michael B. Enzi
(R-Wyo.)
July 21, 2004 S.RES.398: Richard G. Lugar
(R-Ind.)
July 19, 2004 S.2686: Carl D. Perkins Career and Technical Education Improvement Act of 2004 Michael B. Enzi
(R-Wyo.)
July 13, 2004 S.2641: Bison Nickel Restoration Act of 2004 Michael B. Enzi
(R-Wyo.)
July 7, 2004 S.J.RES.40: Federal Marriage Amendment Wayne A. Allard
(R-Colo.)
June 24, 2004 S.2595: Improving Access to Assistive Technology for Individuals with Disabilities Act of 2004 Judd Gregg
(R-N.H.)
June 23, 2004 S.2571: Homeownership Opportunities for Native Americans Act of 2004 Michael B. Enzi
(R-Wyo.)
June 9, 2004 S.1963: Wireless 411 Privacy Act Arlen Specter
(R-Pa.)
June 2, 2004 S.2493: Safe IMPORT Act of 2004 Judd Gregg
(R-N.H.)
May 20, 2004 S.2466: Unborn Child Pain Awareness Act of 2004 Sam Brownback
(R-Kan.)
May 19, 2004 S.2449: Cuba Sanctions Reform Act of 2004 Max Baucus
(D-Mont.)
May 13, 2004 S.RES.362: Bob Graham
(D-Fla.)
May 12, 2004 S.RES.357: Ben Nighthorse Campbell
(R-Colo.)
May 10, 2004 S.RES.356: William H. Frist
(R-Tenn.)
May 10, 2004 S.2244: Freedom to Fish Act Kay Bailey Hutchison
(R-Tex.)
April 28, 2004 S.2267: Women's Sustainability Recovery Act of 2004 Olympia J. Snowe
(R-Me.)
April 26, 2004 S.2348: Michael B. Enzi
(R-Wyo.)
April 22, 2004 S.2283: State High Risk Pool Funding Extension Act of 2004 Judd Gregg
(R-N.H.)
March 31, 2004 S.2258: Summer Operations and Services (SOS) Relief and Reform Act Orrin G. Hatch
(R-Utah)
March 29, 2004 S.2252: Save Summer Act of 2004 Edward M. Kennedy
(D-Mass.)
Close Comment Creative Commons Donate Email Facebook Mobile Phone Podcast Print Google News logo Google_NewsInitiative_Lockup_FullColor RSS Search Search Twitter WhatsApp Resolving differences Check Building Arrow right Info circle Oops OOPS Pencil File text Bars Search Close Cogs Filter Compare Revolving Door Info card Activity Member menu Globe Document External link Quote News Calendar No Vote
Current site Current page